SESJA BIZNESOWA

Przewodnik

Wskazówki organizacyjne

Studio mieści się  w Poznaniu przy ul. Głuszyna 58, oznaczone na Google Maps jako Katarzyna Lasota Fotografia. Zewnętrzne schody po prawej stronie budynku, na domofonie nazwa firmy. Po wejściu kierujemy się do końca korytarza, drzwi po lewej. 
Parking  znajduje się przed budynkiem. Jeśli brakuje miejsc, można wjechać za bramę.
Okrycie wierzchnie zostawiamy na wieszaku w korytarzu.

SESJA BIZNESOWA KOBIECA

Jak się przygotować przed sesją

Na sesję przychodzimy bez makijażu. Można wykonać peeling ust poprzedniego dnia (np. cukier + oliwa z oliwek w proporcji 1:1).
Włosy czyste, powinny być całkowicie suche ponieważ będziemy stylizować je na gorąco,
Paznokcie najlepiej neutralne, np. naturalne, nude, pudrowy róż, beżowe, french, etc.

Co zabrać na sesję

Nie przychodzimy w rzeczach przeznaczynych do sesji, aby uniknąć ich potencjalnego zabrudzenia i pogniecenia podzczas nakładania makijażu.
Podatne na zagniecenia rzeczy transportujemy na wieszakach. Studio nie jest wyposażone w żelazko. 
Nie będą potrzebne rajstopy. Buty zabieramy tylko jeśli wyjątkowo zależy nam na ujęciach całej sylwetki. Im szerszy kadr, tym mniejsza twarz, która jest w fotografii biznesowej najważniejsza.
Zabieramy biżuterię (np. kolczyki, bransoletki, naszyjniki, pierścionki) i dopasowane stylistycznie do ubioru akcesoria (np. okulary, pasek, zegarek). 

Zasady wyboru stylizacji

Zabieramy ze sobą 2-3 kompletne zestawy. Polecam postawić na różnorodność stylizacji, która przełoży się potem na różnorodność powstałych zdjęć. Przykładowo: 1. marynarka ze spodniami, 2. bluzka koszulowa ze spódnicą, 3. biznesowa sukienka. 
Najlepiej sprawdzą się gładkie materiały. Unikamy wzorów, nadruków, logo oraz drobnych prążków (we wzorze lub fakturze materiału), które mogłyby potem "pływać" na zdjęciach. Stawiamy raczej na ciekawe kroje, faktury materiałów i warstwy.
Warstwy (np. marynarka, kardigan, kurtka) i kieszenie w spodniach dają dodatkowe możliwości pozowania.
Korzystnie będzie wyglądać dopasowany krój marynarki, sukienki, czy bluzki. Ubrania o szerokim kroju lub w stylu oversize ukryją kształt figury i sprawią, że sylwetka będzie wyglądała ciężko.
Unikamy mocno zabudowanych dekoltów, np. w łódkę. Głębszy dekolt, np. w serek, wydłuży szyję i wysmukli sylwetkę.
Zestawiając górę i dół stroju zwracamy uwagę na kontrasty. Jaśniejsze od góry spodnie lub spódnica przyciągną uwagę do dołu sylwetki.

Kolorystyka stylizacji

Jasna, formalna lub  casualowa stylizacja na jasnym tle - świeże, jasne, nowoczesne, eleganckie ujęcia. 
Formalna lub casualowa stylizacja na ciemnym tle - klasyczna stylistyka zdjęć biznesowych. Można wprowadzić do ubioru zwracający uwagę kolor. 
Ciemna bądź kolorowa stylizacja na jasnym tle -  kontrastowe, zwracające uwagę ujęcia. To połączenie szczególnie nadaje się do stylizacji casualowych, 

SESJA BIZNESOWA MĘSKA

Co zabieramy na sesję

Nie przychodzimy w rzeczach przeznaczonych do sesji, aby uniknąć ich pogniecenia w drodze. Podatne na zagniecenia rzeczy transportujemy na wieszakach. Studio nie jest wyposażone w żelazko.
Zabieramy dopasowane stylistycznie do ubioru akcesoria, np. okulary, pasek, zegarek - im więcej różnych, tym lepiej. 
Warto zabrać odpowiednią ilość par obuwia pasującego do poszczególnych stylizacji.

Zasady doboru stylizacji

Zabieramy ze sobą 2-3 kompletne zestawy. Polecam postawić na różnorodność, która przełoży się potem na różnorodność powstałych zdjęć, np. 1. garnitur + krawat, 2. marynarka sportowa + casualowe spodnie, 3. jeansy + koszula.
BARDZO WAŻNE: Jeśli decydujemy się na marynarkę, powinna być dobrze dopasowana i swobodnie się zapinać.   Rękaw marynarki powinien kończyć się 1-2 cm powyżej przegubu. Mankiet koszuli powinien zatrzymywać się na przegubie. W ten sposób mankiet koszuli zostanie lekko odkryty.